

Talán hallottatok már a Pianoteq nevezetű pluginrÅ‘l, amely mellett már sok digitális környezetben alkotó zenész tette le a voksát. Nos, a valósághű hangzásáról és gyors reakcióképességérÅ‘l ismert kis szoftver immár a negyedik generációnál tart, és ezúttal a pénztárcakÃmélÅ‘ Stage verzió látott napvilágot, mely alacsony ára ellenére a nagytesók tudásának nagy részét kÃnálja a felhasználó számára.
A klasszikus zongorafutamok manapság virágkorukat élik az elektronikus tánczenékben, hála az újra és újra visszaköszönő kilencvenes évek behatásainak. A lelkes producerek számára számos jó és kevésbé valósághű digitális leképezés áll rendelkezésre, mind ingyenes, mind pedig fizetős plugin formájában.
Az már más kérdés, hogy ki mit hoz ki az éppen rendelkezésre álló virtuális hangszerbÅ‘l, ugyanis – mint tudjuk – kellÅ‘ kreativitással a még nyers formájában nem túl fényes hangzást produkáló pluginek hangját is megbolondÃthatjuk oly módon, hogy az a maga kontextusában jól működjön.
A kilencvenes években oly sokszor elÅ‘forduló zongorafutamok a pörgÅ‘s house nóták alapvetÅ‘ elemei voltak. Ezek sokszor valamely klasszikus KORG modellbÅ‘l, például az M1-bÅ‘l vagy annak valamelyik rack variánsából szóltak, de az örökzöld tánczenékben gyakran hallhattunk Yamaha és egyéb modellekbÅ‘l szóló FM-zongora hangszÃneket is (ezeket persze nem a valósághű megszólalásuk miatt kedveltük).
A Pianoteq pluginje ugyan fÅ‘ként realisztikus megszólalást Ãgér, de némi finomÃtgatással kiváló house-zongora varázsolható belÅ‘le. Persze az sem kizárt, hogy épp a realisztikus hangzásra törekedtek, és nem dance produkcióba szánjátok a zongora soundot.
A gyártó szerint a Pianoteq kiváló játszhatóságot, expresszÃv megszólalást, gyors reakcióidÅ‘t kÃnál, mely mind nagyszerűen hangzik. SzembetűnÅ‘ továbbá, hogy a Stage verzió megvásárlása után könnyedén upgrade-elhetünk a komolyabb verziókra is, melyek olyan finomságokat kÃnálnak, mint a zongora bemikrofonozásának tetszÅ‘leges változtatása, külsÅ‘ reverb impulzusok használata, 192 kHz-es audió mód, leütésenkénti editálási lehetÅ‘ség.
A Stage verzió 99 eurós áron kÃnál minÅ‘ségi zongorahangzást alacsony processzorhasználattal és mindössze 20 MB-os mérettel. Aki a Stage verzió mellett dönt, ingyenesen letöltheti a Pianoteq KiViR kollekciót is, mely olyan klasszikus hangszerek virtuális verzióit tartalmazza (a teljesség igénye nélkül), mint a cimbalom, harpsichord vagy a CP-80 elektroakusztikus zongora. Érdemes körülnézni a gyártó weboldalán.
Kapcsolódó cikkek: UAD DSP, a nagy túlélÅ‘: SPL és a Brainworx pluginek Lélek a gépben: VTM-M2 Egy nagy adag adrenalin Roger LinntÅ‘l
« VisszaKosár tartalma
A kosarad üres.
Könyvajánló
Kategóriák
- 176
- Ableton Live
- Ableton Live 9
- AKAI
- app
- Apple
- Cakewalk
- ControllerBooks
- Cubase
- Cubase 5 könyv
- dobgép
- effekt
- effektprocesszor
- EQ
- FL Studio
- FL Studio
- hangszer
- iOS
- iPad
- kompresszor
- KORG
- lemezbolt
- MIDI
- mixing
- moduláris szinti
- NAMM
- nyereményjáték
- oktatás
- pályázat
- plugin
- Pluginajánló
- processzor
- producer
- reverb
- Roland
- sample
- sampler
- stúdió
- stúdiócsomag
- szintetizátor
- szoftver
- szoftverszinti
- teszt
- UAD
- VST
- Waldorf