
Rajzolj zenét a Fluxpaddel!
Szerző: Bugyis Péter és Gelencsér Tamás | Kategória: app | Címkék: Mouse on Mars groovebox szekvenszer iPad
A közkedvelt elektronikus duó, a német Mouse on Mars érdekes groovebox/workstation koncepcióval jelentkezik a közeljövőben, az iPadre tervezett Fluxpaddel, ami gyakorlatilag egy Sample (minta) alapú szekvenszer, elsősorban glitch stílusú alapok készítéséhez.
Különlegessége, hogy a hangjegyeket kézzel lehet berajzolni, vagy mondhatjuk úgy is, hogy a zenét "festjük", viszont lehetőségünk nyílik kvantálásra is, amennyiben pontosítani szeretnénk a játékot. Saját mintákat is rögzíthetünk a beépített mikrofonnal. A Mouse on Mars tagjai, Andi Toma és Jan St. Werner egy elég széles spektrumon mozgó hangkönyvtárat készített a programhoz, valamint néhány demóprojekt is helyet fog kapni a teljes verzióban. Utóbbiak jól szemléltetik a programban rejlő lehetőségeket.
A tervek között szerepel, hogy mobilszinkron-szabványokkal is felvértezik, mint pl. az Ableton Link, vagy az Audiobus. Jelen pillanatban még béta állapotban van, a megjelenést pedig 2016 elejére ígérték. Az első verzió kizárólag iPadre fog kijönni.

Szörnyeteg született: DSI Tempest (2.)
Kategória: dobgép | Címkék: dobgép szekvenszer analóg Dave Smith Roger Linn
A tegnap beharangozott Tempest a DSI szerint az általuk valaha létrehozott legösszetettebb hangszer. A specifikációkat elnézve valóban párját ritkítja a 2011-es NAMM-on bemutatott, de csak nemrég piacra dobott groovebox. A LinnDrumot idéző, fa oldallapos külső modern kezelőfelületet rejt: az MPC-modellekről ismert 16 nyomásérzékeny dobpad a Tempest esetében 2x8 kiosztású, ez azonban a dobolás élményén mit sem változtat. A dobpadok felett teljesen jól átláthatók az analóg úton képzett dobhangokhoz tartozó paraméterek potméterei.
Tovább »
Kapcsolódó cikkek: Szörnyeteg született: DSI Tempest (1.)

Szörnyeteg született: DSI Tempest (1.)
Kategória: dobgép | Címkék: dobgép szekvenszer analóg Dave Smith Roger Linn
Roger Linn és Dave Smith neve bizonyára ismerősen cseng mindenki számára. A két úriember igen meghatározó szerepet töltött be az elektronikus hangszeripari trendek alakulásában. Roger Linn a legendás MPC dobgép/MIDI szekvenszer megalkotója, míg Dave Smith nevéhez az első polifonikus, mikroprocesszor-vezérelt analóg szintetizátor létrehozása köthető. Ők ketten nem elégedtek meg az elektronikus zenélés hőskorában elért sikereikkel, így a mai napig előrukkolnak érdekesnél érdekesebb stúdiótechnikai megoldásokkal.
Tovább »

Újabb legenda iPadre: Korg iMS20
Kategória: KORG | Címkék: szinti iPad Kaoss Pad szekvenszer dobgép
A Korg ezerrel nyomul az iPad platformra. Az iElectribe után ismét adaptálták egyik leghíresebb szintijüket iPadre, ezúttal a majd 40 éves M20-at. Félelmetesen jó a program, ráadásul többet is tud az eredeti hangszernél. Tartalmaz egy 16 lépéses szekvenszert és egy 6 hangot kiadni képes dobgépet, plusz egy mixert. Minden valósidőben tekerhető és nyúzható. Van benne két Kaoss Pad is, melyekre bármilyen szűrő ráköthető, így még könnyebben kezelhetők a hangelcsavarási folyamatok. Ha elkészültünk remekművünkkel, akkor a beépített SoundCloud klienssel fel is lőhetjük a netre. Ha mi Kraftwerk lennénk, lassan 4 iPaddel állnánk színpadra...
Kapcsolódó cikkek: Már kapható a Moog Filtatron iPhone-ra! Akai + iOS = Az eddigi legtutibb stúdió iPadre!
Kosár tartalma
A kosarad üres.
Könyvajánló
Kategóriák
- 176
- Ableton Live
- Ableton Live 9
- AKAI
- app
- Apple
- Cakewalk
- ControllerBooks
- Cubase
- Cubase 5 könyv
- dobgép
- effekt
- effektprocesszor
- EQ
- FL Studio
- FL Studio
- hangszer
- iOS
- iPad
- kompresszor
- KORG
- lemezbolt
- MIDI
- mixing
- moduláris szinti
- NAMM
- nyereményjáték
- oktatás
- pályázat
- plugin
- Pluginajánló
- processzor
- producer
- reverb
- Roland
- sample
- sampler
- stúdió
- stúdiócsomag
- szintetizátor
- szoftver
- szoftverszinti
- teszt
- UAD
- VST
- Waldorf
