
Cakewalk virtuális hangszerek
Szerző: Bruckner Viktor | Kategória: plugin | Címkék: Cakewalk plugin
A Cakewalk by BandLab ingyenes audió-munkaállomást bemutató sorozatunk előző részeiben már megismertük a csomagban található plugineket, kivéve a virtuális hangszereket. Bár a Cakewalk mindig is híres volt hangszerei minőségéről, az ingyenes változathoz sajnos nem kapjuk meg az összeset, csak az alap Studio Instruments csomagot.
Tovább »

Cakewalk Style Dial FX
Szerző: Bruckner Viktor | Kategória: plugin | Címkék: Cakewalk Style Dial FX
A Cakewalk by Bandlab DAW-t és a hozzá csomagolt plugineket bemutató sorozat előző részeiben már megismerkedtünk a Sonitus és a ProChannel analóg modellezésekkel, most pedig a további ProChannel modulokat ismerhetjük meg.
Tovább »

Cakewalk ProChannel
Szerző: Bruckner Viktor | Kategória: plugin | Címkék: Cakewalk ProChannel Console Emulator Channel
A ProChannel nem más, mint a Cakewalk saját keverőjébe illeszthető, integrált pluginek, amiket megkülönböztetésként moduloknak (module) neveznek. Ettől eltekintve ugyanúgy működnek, mint bármely más plugin, de más DAW-ban nem használhatóak. A legnagyobb különbség, hogy a grafikai megjelenésük a ProChannel szabványhoz lett igazítva, így észrevétlenül épülhetnek be a keverőpultba, és rendkívül egységes megjelenést biztosítanak. Külön öröm, hogy már nemcsak a Cakewalk, hanem olyan külső gyártók is készítenek modulokat, mint a Softube, Boz Digital Labs és Overloud. Néhány ingyenes darabot kivéve azonban ezek továbbra is kereskedelmi termékek maradnak.
Tovább »

Cakewalk Sonitus pluginek
Szerző: Bruckner Viktor | Kategória: plugin | Címkék: Cakewalk Sonitus
Az előző részben megismerkedtünk az előzőleg 499$-os, de ma már ingyenes, Cakewalk nevű audió munkaállomás történelmével és telepítésével. A csomagban rengeteg professzionális plugint is kapunk.
Az eredeti Cakewalk nemcsak magáról a DAW-ról volt híres, hanem a saját fejlesztésű effektekről és virtuális hangszerekről is. Bár az ingyenes Cakewalkhoz nem jár az összes eredeti plugin, ahhoz eleget kapunk, hogy szinte minden zenei feladatot elvégezhessünk. És mindezt nem is akármilyen színvonalon.
Tovább »

Greg Hendershott 1987-ben alapította meg Twelve Tone Systems nevű cégét, 1991-ben pedig kihozta első MIDI sequencer programját, a Cakewalkot, pont 1 évvel előzve meg a Steinberg Cubase-t. A Cakewalkot később Sonarra nevezték át, és ekkor már nem csak MIDI-t, hanem audiót is tudott kezelni. Mivel a Cakewalk (első, MS-DOS verzióját leszámítva) csak Windows-on futott, így kevésbé terjedt el, mint a Cubase, de ettől függetlenül mindig fej-fej mellett haladtak a fejlődésben.
Tovább »
Kosár tartalma
A kosarad üres.
Könyvajánló
Kategóriák
- 176
- Ableton Live
- Ableton Live 9
- AKAI
- app
- Apple
- Cakewalk
- ControllerBooks
- Cubase
- Cubase 5 könyv
- dobgép
- effekt
- effektprocesszor
- EQ
- FL Studio
- FL Studio
- hangszer
- iOS
- iPad
- kompresszor
- KORG
- lemezbolt
- MIDI
- mixing
- moduláris szinti
- NAMM
- nyereményjáték
- oktatás
- pályázat
- plugin
- Pluginajánló
- processzor
- producer
- reverb
- Roland
- sample
- sampler
- stúdió
- stúdiócsomag
- szintetizátor
- szoftver
- szoftverszinti
- teszt
- UAD
- VST
- Waldorf
